С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 423740, с. Актаныш, ул. Аэропортовская, д. 3а
Телефон: +7(855)-523-41-81
E-Mail: gaou.ggi@yandex.ru
Короткое название: ГАОУ «Гуманитарная гимназия-интернат для одаренных детей» / "Сәләтле балалар өчен гуманитар гимназия-интернат" ДАГБУ
Руководитель: Хаева - Хаметзянова Венера Хаматнасыховна
Год основания учреждения: 2005

Гуманитар гимназия-интернат яңалыклары

ПАРЛАМЕНТ ДӘРЕСЕ

Опубликовано: 26.02.2024

РАЙОН БАШЛЫГЫ ЛЕНАР ЗАРИПОВ ГИМНАЗИЯБЕЗДӘ УЗУЧЫ ПАРЛАМЕНТ ДӘРЕСЕНДӘ КАТНАШТЫ
Гимназиябездә 8, 10 сыйныф укучылары катнашында узучы Парламент дәресендә бүген Актаныш район башлыгы Ленар Рафак улы Зарипов катнашып чыгыш ясады.
Парламент дәресе - Татарстан Республикасы Дәүләт Советы, Мәгариф һәм фән министрлыгы һәм мәгарифне үстерү институтының уртак проекты - 2009 елдан бирле уңышлы тормышка ашырыла. Быел ул уналтынчы тапкыр үтте.
Дәресне тарих һәм җәмгыять белеме укытучысы Миләүшә Мәгъсүм кызы Абдуллина үткәрде. Дәрес “Киләчәкне сайлыйбыз!” темасына багышланды. Россия Конституциясе, 17 мартта Россия Президентын сайлау, тәкъдим ителгән кандидатлар, илнең сәясәте, бүгенге вәзгыять хакында укучылар түгәрәк өстәл артында фикер алыштылар. Гимназиябез директоры Венера Хәмәтнәсыйх кызы Хәева, Ленар Рафак улы Зарипов “Лидерлык дәресләре” кысаларында укучылар алдында чыгыш ясадылар.