С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 423740, с. Актаныш, ул. Аэропортовская, д. 3а
Телефон: +7(855)-523-41-81
E-Mail: gaou.ggi@yandex.ru
Короткое название: ГАОУ «Гуманитарная гимназия-интернат для одаренных детей» / "Сәләтле балалар өчен гуманитар гимназия-интернат" ДАГБУ
Руководитель: Хаева - Хаметзянова Венера Хаматнасыховна
Год основания учреждения: 2005

Гуманитар гимназия-интернат яңалыклары

Kazan Digital Week

Опубликовано: 22.09.2022

Kazan Digital Week форумы цифрлы трансформациягә һәм илнең фәнни суверенитетын эшләүгә багышланган иде. Форум барышында 120 гә якын чара узды. 32 илдән 13 меңгә якын кеше катнашты. Форумның күргәзмә экспозициясе IT-өлкәдә 200 дән артык проект күрсәтелде.
11сыйныф укучысы Айбулат Гаянов күргәзмәдә Татарстан Президенты Рөстәм Нургали улы Миңнехановны гимназиябезнең җиңүче  "QR-абонемент Berdam" проекты үзенчәлекләре, мобиль кулланма белән таныштырды.