Адрес: 423740, Республика Татарстан, Актанышский район, с. Актаныш, ул. Механизаторов, дом 7а
Телефон: +7(855)-523-29-87
E-Mail: mdou-6@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Детский сад №6 комбинированного вида"
Руководитель: Нургалиева Юлдуз Саетовна
У нас учатся: 121 воспитанников+5 в с. Аишево
У нас учат: 18 педагогов+2 в с. Аишево

Новости МБДОУ "Детский сад №6 комбинированного вида"

Бөтендөнья гражданнар оборонасы көне

Опубликовано: 01.03.2024

Бүген, 1 март көнне Бөтендөнья гражданнар оборонасы көне билгеләп үтелә.
Әлеге уңайдан “Каенкай” балалар бакчасында, 103 нче янгын сакчылыгы бүлеге җитәкчесе Илдар Минсалих улы Мортазин катнашында, "Тормыш иминлеге нигезләре" дигән Бөтенроссия ачык дәрес узды.
Илдар Минсалих улы куркыныч һәм гадәттән тыш хәлләр турында сөйләде, алар килеп чыкканда үзеңне ничек дөрес тотарга, үз сәламәтлегеңә һәм тормышыңа ничек сакчыл карарга һәм мөмкин булган кадәр аларны булдырмаска кирәклеге турында аңлатты.
Ачык дәрес балаларның шигырьләре, мавыктыргыч уеннар белән үрелеп барды.
Гражданнар оборонасы хезмәтенә турыдан-туры катнашы булганнарны бу бәйрәм белән котлыйбыз! Авыр, ләкин мактаулы эшегездә зур уңышлар, сәламәтлек телибез!