Адрес: 423744 , Актанышский район,с.Аккузово, ул. Габдулла Тукая, д. 1
Телефон: +7(855)-525-80-22
E-Mail: Sakk.Akt@tatar.ru, Akkuze@rambler.ru
Короткое название: МБОУ "Аккузовская ООШ"
Руководитель: Зямилов Ринат Флунович
У нас учатся: 28 укучы
У нас учат: 11 укытучы

Аккүз мәктәбе яңалыклары

Торжественное вручение значков «Орлята России» учащимся начальных классов/Башлангыч сыйныф укучыларына «Россия бөркетләре» значокларын тапшыру тантанасы

Опубликовано: 13.11.2023

13 ноября 2023 года в МБОУ «Аккузовская ООШ» прошло торжественное вручение значков «Орлята России» учащимся начальных классов. Церемония началась с исполнения государственных гимнов Российской Федерации и Республики Татарстан. Будущие орлы познакомились с законами Орлов после исполнения стихов и песен о героизме, любви к Родине. Торжественно обещали любить свою Родину, старательно учиться, быть добрыми к старшим, проявлять заботу, сдерживать свое слово. Поздравил учеников директор школы Зямилов Ринат Флунович.///

13 нче ноябрь көнне Аккүз төп гомуми белем бирү мәктәбендә башлангыч сыйныф укучыларына «Россия бөркетләре» значокларын тапшыру тантанасы узды. Тантана Россия Федерациясе һәм Татарстан Республикасы дәүләт гимннарын башкару белән башланып китте. Булачак бөркетләр батырлык, туган илне ярату турында шигырь һәм җыр башкарганнан соң, бөркетләрнең кануннары белән таныштылар. Үз Ватаныңны яратырга, тырышып укырга, өлкәннәргә игелекле булырга, кайгыртучанлык күрсәтергә, үз сүзеңдә торырга тантаналы вәгъдә бирделәр. Мәктәбебезнең яшь «Россия бөркетләре» н мәктәп директоры Җәмилов Ринат Флүн улы тәбрикләде.