• Заинский

У нас учат: 12 учителей, 1 воспитатель

Новости Верхнешипкинской ООШ

Опубликовано: 12.02.2016

8 февраль көнне мәктәбебез активистларына бүләк итеп, туган калабызга - Зәйгә экскурсия оештырылды. Экскурсия,тиешенчә, Зәйнең туган якны өйрәнү музееннан башланды. Мамонт калдыклары, декоратив кулланма сәньгате, борынгы тәңкәләр һәм медальләр коллекциясе, борынгы бабаларыбызның кирәк-яраклары, сирәк документлар һәм фотосурәтләр , данлыклы зәйлеләрнең мемориаль  әйберләре, Зәй рәссамнарының  ямьле сурәтләре...Болар барысы да укучылар өчен шундый мавыктыргыч сәяхәт булды.

Ә инде экскурсияне хәзерге чынбарлык белән дә тулыландырыр өчен алдагы минутларын боулинг клубта уздыруы каралды. Күбесе өчен яңа булып тоелган боулинг уенын бөтен укучылар үз иттеләр. Бик күп файдалы информация белделәр: боулингта кеше белеп бетермәгән сәламәтлек өчен кирәкле булган хәрәкәтләр кулланыла икән. Шарны тәгәрәткән вакытта, дөрес иелеп, тигезлекне саклау - зурлар өчен дә, яшьләр  өчен дә яхшы физик нагрузка булып йөртелә. Бу уенның төркемле уен булып чыгуы укучылар арасындагы яхшы мөнәсәбәтләрне тагын да ныгытты, берләштерде һәм ярышу дәрте уятты. Ә командаларның җиңүе кафеда үткәрелде.

Зур тәэсир калдырган экскурсия, алга таба да яхшы уку өчен этәргеч булыр, спорт өлкәсендә яңа җиңүләргә рухландырыр!