Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Заинская средняя общеобразовательная школа №3» Заинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423520,Российская Федерация, Республика Татарстан, г. Заинск, ул. Лобачевского, д.5
Телефон: +7(855)-587-24-81;+7(855)-583-52-87
E-Mail: S3.Zai@tatar.ru,sh335@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Заинская средняя общеобразовательная школа №3"
Руководитель: Романова Анна Анатольевна
Год основания учреждения: 1956
У нас учатся: 502 учащихся, 5 воспитанников
У нас учат: 29 педагога, 2 воспитателя

Сохранение редких видов

Опубликовано: 07.04.2021

Сирәк төрле хайваннарны һәм үсемлекләрне саклыйк
7 нче апрель көнне безне мәктәптә  4 нче сыйныфл“Сирәк төрле хайваннарны һәм үсемлекләрне саклыйк“ темасына экологик дәрес үтте. Уен формасында укучылар биологик төрлелек, хайваннарның һәм үсемлекләрнең сирәк төрләренең роле, аларны саклау өчен безнең һәрберебезнең нинди гамәлләр кылуы белән таныштылар. Укучылар сирәк хайваннарны өйрәнү өчен мавыктыргыч уен сәяхәтендә-экспедициясендә булдылар. Укытучы  хайваннар һәм үсемлекләрнең сирәк төрләре яши торган урыннар белән таныштырды.  ЭКОдәрес нәтиҗәләре буенча укучылар тарафыннан "Үсемлекләрнең һәм хайваннарның сирәк төрләренә ничек ярдәм итәргә" дигән файдалы киңәшләр язылган кесә кенәгәләре әзерләнде.