Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Заинская средняя общеобразовательная школа №3» Заинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423520,Российская Федерация, Республика Татарстан, г. Заинск, ул. Лобачевского, д.5
Телефон: +7(855)-587-24-81;+7(855)-583-52-87
E-Mail: S3.Zai@tatar.ru,sh335@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Заинская средняя общеобразовательная школа №3"
Руководитель: Романова Анна Анатольевна
Год основания учреждения: 1956
У нас учатся: 502 учащихся, 5 воспитанников
У нас учат: 29 педагога, 2 воспитателя

Якташыбыз Рабит Батулланың юбилей кичәсе

Опубликовано: 22.03.2018

22 мартта Зәйнең “Энергетик” Мәдәният сараенда Татарстанның халык язучысы, Габдулла Тукай исемендәге Дәүләт премиясе лауреаты, якташыбыз Рабит Батулланың  юбилеена багышланган язучылар белән очрашу кичәсендә мәктәпнең 5-8 сыйныф укучылары, татар теле һәм әдәбияты укытучылары катнашты. Атаклы язучы, артист, режиссер, драматург, педагог, Татарстанның атказанган сәнгать эшлеклесе, Татарстанның Халык язучысы, Тукай исемендәге дәүләт бүләге, Гаяз Исхакый исемендәге әдәби бүләк иясе, гомере буе балаларга телевизион әкиятләр сөйләүче Рабит Мөхлис углы Батуллага 80 яшь тулды.