Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Заинская средняя общеобразовательная школа №3» Заинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423520,Российская Федерация, Республика Татарстан, г. Заинск, ул. Лобачевского, д.5
Телефон: +7(855)-587-24-81;+7(855)-583-52-87
E-Mail: S3.Zai@tatar.ru,sh335@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Заинская средняя общеобразовательная школа №3"
Руководитель: Романова Анна Анатольевна
Год основания учреждения: 1956
У нас учатся: 502 учащихся, 5 воспитанников
У нас учат: 29 педагога, 2 воспитателя

VIII региональ “Тукай укулары” фәнни-гамәли конференциясе

Опубликовано: 18.04.2017

18 нче апрель көнне шәһәребезнең 6 нчы урта гомуми белем мәктәбендә укучыларның VIII региональ “Тукай укулары” фәнни-гамәли конференциясе булды. Конференциядә безнең мәктәптән 3, 7, 10 нчы сыйныф укучылары катнашты. Татар теле һәм әдәбияты секцияләрендә 7 нче сыйныф укучысы Чернова Ольга “Су – яшәү чыганагы”(җитәкчесе Хөснетдинова Г.И.), 10 нчы сыйныф укучысы Мингалимова Эльвира “Су белән бәйле ышанулар, йолалар” (җитәкчесе Хәлиуллина Х.Ә.) дигән темаларга фәнни эшләрен якладылар. Алар үз эшләрендә безнең тормышта суның роле, кирәклеге, су белән бәйле төрле ышанулар, йолалар турында сөйләделәр. Мингалимова Эльвира призер исеменә лаек булды, ә Чернова Ольгага Сертификат бирелде. КОТЛЫЙБЫЗ!!!