Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Заинская средняя общеобразовательная школа №3» Заинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423520,Российская Федерация, Республика Татарстан, г. Заинск, ул. Лобачевского, д.5
Телефон: +7(855)-587-24-81;+7(855)-583-52-87
E-Mail: S3.Zai@tatar.ru,sh335@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Заинская средняя общеобразовательная школа №3"
Руководитель: Романова Анна Анатольевна
Год основания учреждения: 1956
У нас учатся: 502 учащихся, 5 воспитанников
У нас учат: 29 педагога, 2 воспитателя

“Гомерем минем моңлы бер җыр иде!” исемендә сыйныфтан тыш чара

Опубликовано: 15.02.2017

15 февраль көнне 5а сыйныф укучылары белән татар теле һәм әдәбияты укытучысы Хәлиуллина Х.Ә. “Гомерем минем моңлы бер җыр иде!” исемендә сыйныфтан тыш чара уздырды. Укучылар әлеге чарага алдан әзерләнделәр: презентация ясадылар, рәсемнәр  ясадылар, шагыйрьнең тормыш юлы һәм иҗаты  турында материал тупладылар. Чара барышында укучылар шигырьләр сөйләделәр, “Кызыл ромашка” шигырен сәхнәләштерделәр, җырлар җырладылар. Патриот- шагыйрь  Муса Җәлилнең  көрәштәшләрен искә алдылар.

Муса Җәлил җирдә аз яшәде

Күпме күрде, күпме кичерде!

Йөрәк утын сүнмәс ялкын итеп.

Мәңге сүнмәс җырга күчерде