Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Заинская средняя общеобразовательная школа №2» Заинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423520, Республика Татарстан, г. Заинск, ул. Казанская, 5
Телефон: +7(855)-583-29-45;+7(855)-587-23-02
E-Mail: S2.Zai@tatar.ru, sh-237@mail.ru
Короткое название: МБОУ "ЗСОШ №2" ЗМР РТ
Руководитель: Данилова Валентина Александровна

Экологик икеайлык «Агач утырт һәм планетабызны чистарт!»

Опубликовано: 24.04.2024

Экологик тәрбия бирү максатыннан Зәй шәһәре 2нче урта гомуми белем мәктәбенең 8нче А сыйныфы укучылары 8нче апрельдә директорның тәрбия эшләре буенча киңәшчесе Идиятуллина Г.Г. җитәкчелегендә мәктәп яны территориясендә агачлар утырттылар. Чара ««Агач утырт һәм планетабызны чистарт!» лозунгысы астында узды. Апрель аенда җылы һава торышы да яхшыхезмәт" кәефенә ярдәм итте. Һәркем үз эшеннән канәгать калды, чөнки мәктәп территориясе тагын да ямьләнеп китте.