Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Заинская средняя общеобразовательная школа №2» Заинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423520, Республика Татарстан, г. Заинск, ул. Казанская, 5
Телефон: +7(855)-583-29-45;+7(855)-587-23-02
E-Mail: S2.Zai@tatar.ru, sh-237@mail.ru
Короткое название: МБОУ "ЗСОШ №2" ЗМР РТ
Руководитель: Данилова Валентина Александровна

“Тукай укулары” XIII төбәкара фәнни-гамәли конференциясендә катнашу

Опубликовано: 27.04.2023

2023 нчеелның 27 нче апрелендә Зәй шәһәренең 6 нчы урта гомуми белем мәктәбендә “Тукай укулары” XIII төбәкара фәнни-гамәли конференциясе булып узды. Мәктәбебез укучылары даконференциядә актив катнаштылар.Анда 4 секция эшләде:

-Фәнгә беренче адымнарым (башлангыч сыйныфлар);

-Гуманитар белемнәр (1-11 нче сыйныфлар);

-Филология. Татар әдәбияты. (2-6 нчы сыйныфлар);

-Филология. Татар әдәбияты. (7-11 нче сыйныфлар).

Укучыларның чыгышларын компетентлы жюри бәяләде. Зәй төбәгендә яшәүче керәшен татарларының милли бәйрәмнәре” фәнни эш өстендә эшләгән 5 нче А сыйныфы укучылары Москова София белән Минхаиров Дамир (укытучылары Забурдаева Р.Р.) жюри әгъзаларын Сәвәләй авылында үтә торган Боламык бәйрәме, Кашка тау итәгендә үткәрелә торган Питрау бәйрәмнәре, аларның тарихы белән таныштырдылыр һәм призер Дипломына лаек булдылар. 5 нче Б сыйныфы укучысы Волкова Дарья (укытучысы Парфенова С.П.) рус телендә “Зәй районында яшәүче керәшен татарлары бәйрәмнәре” дип аталган эш белән, Гомәрова Альбина Мөнир кызы әзерләгән 4нче А сыйныфы  укучысы Шарапова Ралина “Куш елга авылы” дип аталган фәнни эш белән татар телендә чыгыш ясап, Сертификатларга ия булдылар.