Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Заинская средняя общеобразовательная школа №2» Заинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423520, Республика Татарстан, г. Заинск, ул. Казанская, 5
Телефон: +7(855)-583-29-45;+7(855)-587-23-02
E-Mail: S2.Zai@tatar.ru, sh-237@mail.ru
Короткое название: МБОУ "ЗСОШ №2" ЗМР РТ
Руководитель: Данилова Валентина Александровна

«Тере классика» - әдәбиятны сөючеләр бәйгесе

Опубликовано: 10.03.2023

10нчы март көнне «Тере классика» дип исемләнгән Россиякүләм бәйгенең мәктәп туры үтте. Бәйгедә 6,8,9нчы сыйныф  укучылары катнашты. Чыгышлар биш баллы ш кала буенча  һәм түбәндәге критерийлар белән бәяләнде: әсәрнең текстын сайлау, текстның башкаручының яше белән туры килүе, грамоталы сөйләм, текстның образ системасына һәм мәгънә структурасына үтеп керү тирәнлеге, башкару артистизмы.

Бәйгегә укучылар зур әзерлек белән килгәннәре күренеп торды. Алар үзе сайлаган рус язучыларының әсәрләрен яттан укыдылар. Һәрбер катнашучы үз чыгышын дулкынланып көтте. 9нчы сыйныф укучысы Хатипова Рената башкаруында К. Маркевичның «Сугыш турында монолог» хикәясеннән өзек күңелгә үтеп керде. Ул мәктәп этабында җиңүче булды. Һәрбер укучы диплом белән бүләкләнде.