Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Заинская средняя общеобразовательная школа №2» Заинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423520, Республика Татарстан, г. Заинск, ул. Казанская, 5
Телефон: +7(855)-583-29-45;+7(855)-587-23-02
E-Mail: S2.Zai@tatar.ru, sh-237@mail.ru
Короткое название: МБОУ "ЗСОШ №2" ЗМР РТ
Руководитель: Данилова Валентина Александровна

Хезмәт-укучыларга экологик тәрбия бирү чарасы.

Опубликовано: 15.05.2020

Табигатьтәге хезмәт зур тәрбияви әһәмияткә ия. Табигатьтә эшләп, укучылар практикада үсемлекләрнең торышына, аларның ихтыяҗларын канәгатьләндерүгә бәйле булуларын күрәләр, табигать белән идарә итүдә кешенең ролен ачыклыйлар. Бу элемтәләрне һәм бәйлелекне үзләштерү балаларның табигатькә мөнәсәбәтен формалаштыруга ярдәм итә, хезмәт аңлы һәм максатчан була бара. 1-11 сыйныф укучылары (332 укучы, 63% турыдан-туры катнашучылар) "Минем йортым - минем җирем" акциясендә катнаштылар. Балалар әти-әниләре белән бергә бакчада яшелчә, җиләк-җимеш утырту белән шөгыльләнделәр, үз белемнәре белән уртаклаштылар, башкарылган эшләр турында хисап бирделәр. Мондый эшкә мәктәп педагоглары 2020 елның сентябрендә йомгак ясаячак. #ЭКОяз 2020 " экологик республика акциясе дәвам итә...