Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Заинская средняя общеобразовательная школа №2» Заинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423520, Республика Татарстан, г. Заинск, ул. Казанская, 5
Телефон: +7(855)-583-29-45;+7(855)-587-23-02
E-Mail: S2.Zai@tatar.ru, sh-237@mail.ru
Короткое название: МБОУ "ЗСОШ №2" ЗМР РТ
Руководитель: Данилова Валентина Александровна

"Татар теле һәм әдәбияты укытучысы" бәйгесе

Опубликовано: 26.11.2018

Бүген 7 нче мәктәптә "Татар теле һәм әдәбияты укытучысы" бәйгесе үткәрелде. Бу бәйгедә мәктәбебезнең татар теле укытучысы Гомәрова Альбина Мөнир кызы үз осталыгын күрсәтте. Ул 4 нче сыйныфның рус төркемендә "Ел фасыллары" темасына әдәби уку дәресе үткәрде.

Әлеге дәрестә укытуның традицион метод һәм алымнары белән беррәттән яңа педагогик технологияләр, яңа теманы бирүдә проблемалы эзләнү методы элементлары, критик фикерләү технологиясенең “Кластер” алымы кулланылды.

Дәрес балаларның яшь үзенчәлекләрен, яңа дәреснең заманчалыгын, тормыш белән бәйләнешен исәпкә алып төзелгән иде. Дәрестә балаларның тәрбиялелеген күтәрү өстендә эш алып барылды.

Гомумән алганда, дәреснең тәрбияви, белем һәм үсешле укыту ягыннан әһәмияте зур булды.