Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Кадыровская средняя общеобразовательная школа» Заинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423513, РТ, Заинский район, с.Кадырово, ул. Молодежная, д.4
Телефон: +7(855)-586-33-25
E-Mail: Skad.Zai@tatar.ru, kadyrovo63@mail.ru
Короткое название: МБОУ «Кадыровская СОШ» ЗМР РТ
Руководитель: Исламова Раиса Сулеймановна

Основы безопасности жизнидеятельности Куркынычсызлык дәресләре.

Опубликовано: 02.10.2015

Бүген мәктәбебездә  балаларның куркынычсызлыгын тәэмин итү максатыннан  бердәм класс сәгатьләре үткәрелде .Укучыларга янгын сүндерүчеләр эше турында элементар белемнәр формалаштыру;янгын куркынычсызлыгы таләпләрен төгәл үтәү, шулай ук эвакуацияләү планы белән таныштыру; огнетушительне куллану күнекмәләре ныгытылды . Укучыларга янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен аңлату; утның җылылык һәм яктылык чыганагы гына түгел, саксыз эш иткән очракта күп бәла-казалар сәбәпчесе булуы; сулыклар янында үз-үзенне саклау,үз - үзенне тоту; юл йөрү куркынычсызлыгы кагыйдәләрен төгәл үтәү кагыйдәләре аңлатылды. Куркынычсызлык кагыйдәләрен үтәү, гадәттән тыш хәлләр вакытында үз-үзеңне саклау, тормыш куркынычсызлык нигезләре темаларына әңгәмәләр, викториналар үткәрелде, презентацияләр, видеороликлар каралды, проект эшләре эшләтелде.