Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Кадыровская средняя общеобразовательная школа» Заинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423513, РТ, Заинский район, с.Кадырово, ул. Молодежная, д.4
Телефон: +7(855)-586-33-25
E-Mail: Skad.Zai@tatar.ru, kadyrovo63@mail.ru
Короткое название: МБОУ «Кадыровская СОШ» ЗМР РТ
Руководитель: Исламова Раиса Сулеймановна

Новости школы

Бүген Зәй районы Кадер авылында җирлек башлыкларының чираттагы семинары үтте. Әлеге фикерләшү бу форматта аралашуның агымдагы елда соңгысы булды. Күчмә семинар эше авыл мәктәбендә дә бик җанлы үтте. Биредә укучылар спорт белән яратып шөгыльләнүләрен, хәрби хезмәткә әзерлектә актив булуларын, патриотик җырлар башкаруда осталыкларын күрсәттеләр. Моннан тыш Кадер мәктәбе инде икенче ел рәттән агросыйныф эшчәнлеген алып баруы белән дә билгеле. Алар теоретик белемнәрне бу юнәлештә Казан авыл хуҗалыгы университеты педагогларыннан онлайн форматта алса, гамәли дәресләрне үз мәктәп бакчасында алып баралар. Әлеге мәктәп республикакүләм фән олимпиадаларында уңышларга ирешүче укучылары белән дә үрнәк. Укучылар үзләренең күренекле якташлары белән горурлануларын да әйтәләр, бу уңайдан махсус стендлар булдырылган. Математик, профессор Фәнил Таймасовка багышланган почмак белән алар аеруча горурланалар. Разиф Галиевич, спорт залында баскетбол уены буенча мастер класс күрсәткән Артурга бу юнәлештә уңышлар теләде.

Опубликовано: 21.12.2023