Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Кадыровская средняя общеобразовательная школа» Заинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423513, РТ, Заинский район, с.Кадырово, ул. Молодежная, д.4
Телефон: +7(855)-586-33-25
E-Mail: Skad.Zai@tatar.ru, kadyrovo63@mail.ru
Короткое название: МБОУ «Кадыровская СОШ» ЗМР РТ
Руководитель: Исламова Раиса Сулеймановна

Новости школы

Итоги Регионального конкурса школьников «Технологии для социума». Обучающиеся школ №4, 5, Татарской гимназии и Кадыровской школы стали лауреатами Регионального конкурса «Технологии для социума», который прошел на базе АНО «Детский технопарк «Кванториум» г.Наб.Челны. Заключительный этап проводился совместно с РДДМ «Движение первых», ГБУ ДО «РЦВР» и АНО «Казанский университет талантов». Мәктәп укучыларының «Социум өчен технологияләр» региональ конкурсы нәтиҗәләре 4, 5 нче мәктәп, татар гимназиясе һәм Кадер мәктәбе укучылары Чаллы шәһәренең «Кванториум» балалар технопаркы базасында узган «Социум өчен технологияләр» төбәк конкурсы лауреатлары булдылар. Йомгаклау этабы «Беренчеләр хәрәкәте» РДДМ, «РЦВР» ДО ДБУ һәм «Казан талантлар университеты» АНО белән берлектә уздырылды. Балаларга ИТ-парк буенча экскурсия үткәрделәр. Конкурс финалистлары үз проектларын тәкъдим итте. Катнашучылар яңа идеяләр белән уртаклаштылар. Иң яхшылары конкурс партнерларыннан дипломнар һәм истәлекле бүләкләр белән бүләкләнде.

Опубликовано: 01.06.2023