Адрес: 422544, РТ, Зеленодольский район, г. Зеленодольск, ул. Украинская, д. 4
Телефон: +7(843)-715-11-10;+7(843)-715-10-03;+7(843)-715-30-40
E-Mail: sch4zmr@yandex.ru S4.Zel@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ №4 ЗМР РТ"
Руководитель: Любина Светлана Борисовна
Год основания учреждения: 1937

Новости СОШ №4

Россия халыклары фестивале.

Опубликовано: 23.11.2011

Бүген, 23нче ноябрьдә, 4нче гомуми урта белем мәктәбендә бик зур бәйрәм – Россия халыклары фестивале узды. Белгәнебезчә, Россия территориясендә 160 милләт яши.  Без бу фестивальдә татар, башкорт, рус, мари, чуваш, мордва, удмурт, чечен, якут – барлыгы 23 милләт белән таныштык. Бу халыклар болындагы чәчәкләр сыман төрле-төрле һәм гүзәл икән! Укучылар милли киемнәр кигәннәр. Залда төрле халыкларның телләре, җырлары яңгырады. Якутча исәнләштеләр, мордвача, татарча һәм башка телләрдә җыр суздылар. Чуваш шагыйре Юхма Н.В. шигырен сәнгатьле итеп сөйләп бирделәр. Калмыкларның чәй белән сыйлау йоласы, башкорт халкының барлыкка килүе турындагы риваять, авар, бурят, рус, мари, чуваш,  халыкларының дәртле биюләре – һәммәсе сокландырды, гәҗәпләндерде  тамашачыларны. Горурланырлык та: шуллкадәр күп милләт кулга-кул тотынышып яшиләр, илебезне хезмәтләре белән баеталар, дошман килсә, дошманнан саклыйлар.

Һәр кешедә бер теләк: милләтләр мәңге дус, тату булып мәңге яшәсеннәр!

Илебезнең халыклары

Тыныч тормыш коралар.