Адрес: 422544, РТ, Зеленодольский район, г. Зеленодольск, ул. Украинская, д. 4
Телефон: +7(843)-715-11-10;+7(843)-715-10-03;+7(843)-715-30-40
E-Mail: sch4zmr@yandex.ru S4.Zel@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ №4 ЗМР РТ"
Руководитель: Любина Светлана Борисовна
Год основания учреждения: 1937

Новости СОШ №4

Опубликовано: 27.04.2023

“Йөрәкләрдә  - Тукай сүзләре” исемле шигърият бәйрәме.

27 нче апрельдә,  4 нче мәктәптә, бөек татар шагыйре Габдулла Тукайга багышлап, “Йөрәкләрдә  - Тукай сүзләре”  исемле шигърият бәйрәме уздырылды. Укучылар матур итеп Тукай шигырьләрен сөйләделәр, сәхнәләштерделәр.  Су анасы, Шүрәле, Күбәләк, Акбай, Сандугач белән бергә Тукайның шигърият дөньясында сәяхәттә йөрдек. Гаиләдә дуслык, уку һәм  хезмәтнең  мөһимлеге, ә тәкәбберлек, ялкаулык, ялган сүзнең оятка калдыруы турында уйландык. Шүрәле балаларны уйнатты, узыштырды, Г. Тукай иҗатын белүләрен  тикшереп алды.

Шигърият бәйрәме һәр балага бик ошады.

Сегодня в 4-ой школе прошел праздник поэзии в честь дня рождения великого татарского поэта Габдуллы Тукая. Обучающимся нравится творчество Тукая, поэтому они эмоционально, выразительно рассказывали стихи, инсценировали его сказки.