Адрес: 422544, РТ, Зеленодольский район, г. Зеленодольск, ул. Украинская, д. 4
Телефон: +7(843)-715-11-10;+7(843)-715-10-03;+7(843)-715-30-40
E-Mail: sch4zmr@yandex.ru S4.Zel@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ №4 ЗМР РТ"
Руководитель: Любина Светлана Борисовна
Год основания учреждения: 1937

Новости СОШ №4

Опубликовано: 14.04.2022

Муниципальное мероприятие   «В мире театра».  Творческая встреча учащихся с артистами /  «Театр дөньясында»  очрашу кичәсе

В рамках Года народного искусства и  культурного наследия народов России 13 апреля в СОШ №4 прошла творческая встреча учащихся с артистами и музыкантами Татарского государственного академического театра имени Г.Камала. Состоялось интересное общение детей с артистами. Учащиеся с восторгом слушали выступления артистов и сами показали творческие номера. / Халык сәнгате һәм   мәдәни мирасны саклау елы уңаеннан һәм укучыларны татар театр сәнгате белән кызыксындыру максатыннан, Яшел Үзән шәһәренең 4 нче мәктәбендә  «Театр дөньясында» дигән очрашу  кичәсе узды. Очрашуга Г. Камал исемендәге Татар дәүләт академия театрының атказанган артистлары Раушания Юкачева, Луара Шакирҗанова, Венера Шакирова, Олег Фазылҗанов, Эмиль Талипов, Раил Шәмсуаров, оркестр дирижеры, музыкант Фуат Әбүбәкеров, баянчы Әхмәт Кәримов килде. Укучылар артистлар белән аралаштылар: актер һөнәрен сайлау, аның нечкәлекләре турында сораулар бирделәр. Шулай ук  аларның мәктәп еллары, шөгыльләре белән кызыксындылар. Тамашачылар Луара Шакирҗанованың чыгышын,  Талипов Эмильнең шигырь сөйләвен, Раил Шәмсуаровның җырлавын, Фуат Әбүбәкеровнын скрипкада, Әхмәт Кәримовның баянда  уйнавын  сихерләнеп тыңладылар. Артистлар белән беррәттән укучылар да чыгыш ясадылар. Сәнгать  әһелләре белән очрашу һәркемдә  җылы хисләр калдырды.