Адрес: 422526, РТ, Зеленодольский район, п. Октябрьский, ул. Школьная, д. 1
Телефон: +7(843)-716-57-02
E-Mail: sobs.zel@tatar.ru, obs-school@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Обсерваторская СОШ ЗМР РТ"
Руководитель: Гимадиев Рафаэл Рашитович
Год основания учреждения: 1939

Новости Обсерваторской СОШ

Тукай шигырь уку бәйгесе

Опубликовано: 19.03.2016

18 мартта Яшел Үзән районы Әйшә авылы урта мәктәбендә Габдулла Тукай исемендәге VI Бөтенроссия уку бәйгесенең бөек шагыйребезнең 130-еллыгына багышланган “Тукай замандашлары” дип исемләнгән муниципаль шигырь уку бәйгесендә безнең мәктәптән дә катнашучылар булды. Ул 5-нче сыйныф укучысы Хасанзянова Айгөл (укытучысы Амурова Рәсимә Илдаровна) һәм 7-нче сыйныф укучысы Хасанов Илдус (укытучысы Гарифуллина Дания Ярхамовна). Укучылар сәнгатьле итеп шигырь сөйләделәр. Бик көчле конкурентлар арасында иң югары бәяләнеп 7-нче сыйныф укучысы Илдус Хасанов 1-нче урынны яулады. Шулай ук бик тырышып безнең 5-нче сыйныф укучысы Айгөл Хасанзянова диплом алды.

Без укучыларыбызны чын күңелебездән тәбриклибез!