• Детские сады

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение " Детский сад общеразвивающего вида №7 " Чебурашка" Зеленодольского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422550, Республика Татарстан, г.Зеленодольск, ул.Фрунзе,10
Телефон: +7(843)-714-45-12;+7(843)-714-33-99
E-Mail: mbdouv7@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Детский сад общеразвивающего вида №7 " Чебурашка" ЗМР РТ
Руководитель: Чулкова Наталья Борисовна

Дошколята отметили День рождения Дедушки Мороза

Опубликовано: 18.11.2021

Без барыбыз да кечкенәдән Яңа ел бәйрәмнәре белән безгә Кыш бабай килә, дип күнеккән. Ул ел буе хыялланган бүләкләр бүләк итә. Хәзерге балалар Кыш Бабайга хат-үтенеч язалар, ә Кыш Бабай барлык теләкләрне дә үтәргә тырыша.

Әмма туган көне уңаеннан Кыш бабай үзе котлауларны кабул иткән елда бер көн бар. Бу көн 18 ноябрьгә туры килә. Быел безнең балалар бакчасында Кыш Бабайның туган көнен бәйрәм итү матур традициягә әйләнде. Барлык балалар да: нәниләр дә, өлкәнрәкләр дә Кыш бабайны котладылар, аңа бүләк итеп җырлар һәм шигырьләр әзерләделәр. Ә Кыш бабай балаларга үзенең бөек Устюгтагы вотчинасы турында сөйләде, балаларны уйнарга һәм аның белән бергә күңел ачырга чакырды һәм үз теләкләрен тылсымлы капчыкка пышылдарга тәкъдим итте.