Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Юлда йөрү кагыйдәләрен бел!

Опубликовано: 02.12.2015

Бүген гимназиябездә Габдулла Кариев исемендәге Казан татар дәүләт яшь тамашачы театры юлда йөрү куркынычсызлыгы темасына багышланган "Супер - светофор" спектакле күрсәтте. Спектакль барышында төп геройлар Айдар белән Алена һәм Светлана Светофоровна тамашачыларыбыз төрле маҗараларга эләкмәс өчен юл кагыйдәләрен әдәби һәм музыкаль формасында исләренә төшерде.

Мавыктыргыч һәм файдалы күренеш өчен куркынычсыз юлда йөрүне пропагандалау бүлегенең өлкән инспекторы Айнур Тәүфик улы Рәхмәтуллинга зур рәхмәтебезне белдерәбез!