Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Әдәби мәйданчыгындагы маҗаралар

Опубликовано: 19.10.2015

Бүген гимназиябезне чын әдәби атмосфера биләп алды. Эш шунда, көне буе махсус әдәби мәйданчыгыбызда укучылар үзләренең яраткан шигырь һәм хикәя, әкият һәм мәсәл, хәтта мәзәкләрен дә башкара алдылар. Бу бәйрәмебездә 24нче балалар бакчасы да актив катнашты. Нәни дусларыбызны олы апа-абыйлары зур алкышлар белән каршы алдылар.  Шулай ук фотога тешәргә яратучыларны бүген тематик фотозонада А.С. Пушкин белән Һ.Такташ кетеп алды. Әдәби көнебез бик нәтиҗәле узды.