Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Шагыйрь Фатих Кәримнең кызы – Ләйлә Фатиховна белән очрашу

Опубликовано: 30.05.2015

29 майда Г.Тукай исемендәге әдәби музейда шагыйрь Фатих Кәримнең кызыЛәйлә Фатиховна белән очрашу кичәсе булды. Чарада 10 А сыйныфы укучылары һәм аларның класс җитәкчесе Бикметова Резеда Ильдусовна да катнаштылар.

Музейда кичә уздыруның максаты – Ф.Кәримнең иҗатын өйрәнү, шагыйрь иҗатында мәхәббәт хисләренең чагылышын күзәтү, хатынына, балаларына, туган иленә булган мәхәббәтнең фашист илбасарларына каршы көрәштә тиңдәшсез корал булуын ачыклау, мәхәббәтнең олы хис икәнлеген төшендерү, укучыларда Ф. Кәрим шәхесе белән горурлану, соклану хисләре тәрбияләү.

Музейда шагыйрьнең портреты, китаплары тәкъдим ителде. Музыкаль бизәлеш: гармунчы Роберт Гарипов. Чараны Казанның 27нче гимназия укучысы Зилә Мөбәрәкшина алып барды.