Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

"Китап дөньясына сәяхәт" шәһәр бәйгесе нәтиҗәләре

Опубликовано: 15.05.2015

Әдәбият елы кысаларында һәм укуга мәхәббәт, гаиләдә уку традицияләрен яңарту проблемасына җәмәгатьчелек игътибарын юнәлтү максатыннан, март-апрель  айларында "Китап дөньясына сәяхәт" дип исемләнгән шәһәр бәйгесе уздырылды. Әлеге бәйгенең нәтиҗә ясау туры 15 нче майда 27 нче гимназия базасында үтте.

Конкурска төрле номинациядә 150 гә якын эш кабул ителгән, шуларның 60 ы  иң яхшы дип табылган.

"Балалар китабын үзебез язабыз һәм чыгарабыз" проектында гимназиябездән өч җиңүче билгеле булды. 3а сыйныфы укучысы Шәймәрданова Адилә (җитәкчесе Гильманова М.М.) III дәрәҗәле дипломга, ә 6б сыйныфы укучылары Бәширова Динә һәм Абдульманов Салават (җитәкчесе Абдульманова Н.А.) дәрәҗәле дипломга лаек булдылар.

Укучыларыбызны ихлас котлыйбыз, киләчәктә дә зур уңышларга ирешүләрен телибез!