Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

"Татар кызы һәм татар егете - 2015" бәйгесенең финал туры

Опубликовано: 31.03.2015

30 нчы мартта Галиәсгар Камал исемендәге Татар дәүләт академия театры бинасында "Татар кызы" һәм "Татар егете" - 2015 шәһәр бәйгесенең финал туры узды. Башка еллардан аермалы буларак, быел һәр районнан җиңеп чыккан егет һәм кыз парлап катнашты. Ике айга сузылган әлеге бәйгедә көч сынаша-сынаша, егетләр һәм кызлар үзара дуслашып та өлгерделәр.

Районыбызның данын яклап көрәшкән "Татар кызы - 2015" конкурсында гимназиябезнең 9а сыйныфы укучысы Сибгатуллина Адилә "Сөйкемле кыз" номинациясендә җиңде. Без синең белән горурланабыз, киләчәктә зур уңышларга ирешүеңне телибез! Шулай ук Адиләгә көч биреп катнашкан гимназистларыбызга, сыйныфташларына зур рәхмәтебезне белдерәбез!

Егетләрне һәм кызларны котларга узган елгы бәйгедә катнашучылар да килде. Алар арасында гимназиябез горурлыгы - "Татар егете - 2013" конкурсының абсолют җиңүчесе Мөхәммәдиев Руслан да бар иде.