Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Солдатта булган диләр

Опубликовано: 24.02.2015

Гимназиябездә ел саен КФУ студентлары практика үтә. Быел да Мөхәрләмов Илнур Раушан улы 3а сыйныфына практикага килде. Ул укучылар белән төрле кызыклы чаралар үткәрә. 23 нче февраль Ватанны саклаучылар көненә багышлап “Солдатта булган диләр” дигән темага сыйныф сәгате үткәрде. Илнур укучыларга үзенен ничек итеп солдатта хезмәт итүе турында, солдатлар тормышы турында бик кызык һәм мавыктыргыч итеп сөйләде. Сыйныфыбыз малайлары хәзер солдат булу турында хыялланалар.