Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Безнең Энҗе - Республика олимпиадасында җиңүче

Опубликовано: 13.02.2015

11 нче февральдә "Регина" кунакханәсендә татар мәктәпләре укучылары арасында татар әдәбиятыннан Республика олимпиадасы булып узды. Әлеге мөһим чарада безнең гимназиянең 9 нчы сыйныф укучысы Нурмиева Энҗе һәм 10 нчы сыйныф укучысы Мөбәрәкшина Зилә катнашты.  Энҗе алдагы көнне татар теленнән дә үз көчен сынап карады. "Сезнең монда булуыгыз үзе җиңү, чөнки монда бары тик иң көчлеләр җыелган",- диде үзенең котлау чыгышында ТР Фән һәм мәгариф министрлыгының Милли бүлек җитәкчесе Алсу Сәмигулловна Шәрипова. Иң дулкынландыргыч мизгелләр Нурмиева Энҗене 9 нчы сыйныфлар арасында Җиңүче дип игълан иткәч булды. Энҗене һәм аның укытучысы Гөлгенә Вазыховнаны зур җиңүләре белән котлыйбыз! Бик зур рәхмәт сезгә!