Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

"Татар егете" һәм "Татар кызы" бәйгесенең сайлап алу этабы нәтиҗәләре

Опубликовано: 09.02.2015

Бүген, 9нчы февраль көнне “Татар егете” һәм “Татар кызы” бәйгесенең район туры буенча сайлап алу этабы узды. Гимназиянең данын яклап килүче, татар егетебез 10 "А" сыйныфы укучысы Ибниев Инсаф һәм 9 "А" сыйныфы укучысы татар кызыбыз Сибгатуллина Адилә, уңышлы чыгыш ясап, финалга чыктылар. 13нче февраль көнне Вахитов районы Балалар иҗат үзәгендә бәйгедә катнашучы егет һәм кызлар танышу турын һәм үзләренең сәләтләрен күрсәтәчәкләр. Укучыларыбызга зур уңышлар теләп калабыз!