Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

"Казан утлары" журналы бездә кунакта

Опубликовано: 19.12.2014

Бүген гимназиябездә кунакта "Казан утлары" журналының баш мөһәррире Илфак Мирза улы Ибраһимов булды. Илфак Мирзаевич кичә барышында укучыларны үзенең әдәби иҗаты белән таныштырды, "Казан утлары" журналының тарихы һәм бүгенге көн сулышы турында сөйләде, укучылар һәм укытучылар белән төрле иҗади темаларга әңгәмә корды. Гимназиябезнең укучылары да җавап итеп, хөрмәтле кунакларга иҗади бүләкләрен тапшырдылар: шигырьләр һәм җырлар башкардылар.