Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

"Дәрт бәйгесе - Битва хоров" конкурсының нәтиҗәләре игълан ителде

Опубликовано: 22.12.2014

18 декабрь көнне гимназиядә чын дәрт, моң, яшьлек бәйрәме узды. Һәрбер сыйныф "Дәрт бәйгесе - Битва хоров" бәйгесендә үзләренең талантын күрсәтү максаты белән җыр әзерләп, аны хор итеп башкара алдылар һәм чын шоу күрсәттеләр. Бәйге барышында без татар халык һәм заманча җырларны башкарудан ләззәт алып тордык, укучыларның бердәм булып, бер тавыш белән җырлауларына куанып туя алмыйча, аларны кызу алкышладык.

Әлбәттә, жюри әгъзаларына мондый кызу бәйгедә җиңүчеләрне сайлап алу бик авыр булды, шулай да бәйге нәтиҗәләре белән, ниһаять, таныша алабыз:

1-4 сыйныфлар арасында

1 урын 4а сыйныфы

2 урын 3б сыйныфы

3 урын 1а һәм 1б сыйныфлары

5-8 сыйныфлар арасында

1 урын 6а сыйныфы

2 урын 8а сыйныфы

3 урын 7а сыйныфы

9-11 сыйныфлар арасында

1 урын 10а сыйныфы

2 урын 9б сыйныфы

3 урын 9а сыйныфы

Җиңүчеләрне чын күңелдән котлыйбыз һәм киләчәктәге бәйгеләрдә зур уңышлар теләп калабыз!