Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Милли музейда

Опубликовано: 24.10.2014

Октябрьнең 21-28нче числоларында Татарстан Республикасының Милли музеенда Бөтендөнья укытучылар көненә багышланган "Музей - белем җирлеге" дигән республика фәнни-гамәли конференциясе уза.

Музей һәм мәктәп - үсеп килүче буынга тәрбия һәм белем бирүдә партнерлар булып торалар. Конференциядә ТР мәгариф һәм фән Министрлыгы, ТР мәдәният Министрлыгы вәкилләре, гомумбелем учреждение директорлары, директор урынбасарлары һәм предмет укытучылары катнаша. Презентация, семинар, түгәрәк өстәл барышында катнашучылар ТР Милли музее һәм аның филиалларының төрле белем бирү программалары, мәдәни-белем бирү эшчәнлегенең интерактив һәм яңа юнәлешләре белән танышып, музейның мөмкинчелекләрен практикада белем һәм тәрбия бирү максатында куллана алалар.

Әлбәттә, гимназиябез мөгаллимнәре әлеге чарадан читтә калмадылар, һәр предмет укытучысы - Милли музей уздырган чараларның актив катнашучысы.