Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Габдулла Тукай музеенда

Опубликовано: 10.10.2014

Татар халкының бөек шагыйре Г.Тукайның "Исемдә калганнар" автобиографик повестена 105 ел тулу уңаеннан, Г.Тукайның Әдәби музеенда 29 сентябрьдән 12 ноябрьгә чаклы "Исемдә калганнар " повестена 105 ел" дип аталган айлык уздырыла.

8нче октябрьдә гимназиябезнең 6а һәм 6б сыйныфы укучылары (җит. Нурмиева Г.В., Абдульманова Н.А.) әлеге чараларның берсендә булып кайттылар. Музей дәресе өч этапта узды: иң элек укучыларны Г.Тукайның балачагына кагылышлы музей экспонатлары белән таныштырдылар, икенче өлештә яшь китап сөючеләр Г.Камал исемендәге татар дәүләт академия театрының талантлы яшь артисты Раил Наил улы Шәмсуаров тарафыннан укылган "Исемдә калганнар" повестеннан өзек тыңладылар, өченче өлештә укучылар белән кыскача дәрес фрагменты уздырылды. Кичә бик күңелгә ятышлы булды.