Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

«Казан ярминкәсе” күргәзмә үзәгендә

Опубликовано: 03.04.2014

Хезмәт базарында бүген белгечлекләрнең ниндие генә юк! Замана алга барган саен, аларның төре һаман арта тора, шуңа да абитуриентларның башлары әйләнә, кайсын сайларга да белмәссең.Тормышта үз юлыңны, үз һөнәреңне табу бик җитди мәсьәлә, ялгышлык ясау кыйммәткә төшәргә мөмкин. Күңеленә ятмаган һөнәр сайлаган кешенең укуы да, эше дә шул чама гына, ул бернинди рәхәтлек китерми.

2 апрелда  8-11нче сыйныф укучылары “Казан ярминкәсе” күргәзмә үзәгенә бардылар. “Белем алу. Карьера” 14нче  белгечлек күргәзмәсендә укучылар төрле уку йортлары белән якыннан таныштылар, шулай ук нинди һөнәр сайларга дип икеләнгән укучылар өчен тест үтү, консультация алу  мөмкинчелеге дә булды.