Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Гимназиядә Әлифба бәйрәме

Опубликовано: 14.03.2014

"Әлифбабыз тәмам булды,

Без җыелдык бәйрәмгә.

Шатлыгыбыз эчкә сыймый

Ничек сезгә сөйләргә", - нәкъ менә шул шигъри сүзләр белән башланып китте бүгенге бәйрәмебез - 1нче сыйныф укучыларының Әлифба белән саубуллашулары.

Ярты ел сизлмчә үтеп тә китте. Шушы вакыт эчендә шатланулар да, кайгырулар да булды. Әмма дә ләкин укучыларның тырышлыклары бушка китмәгән, алар инде хәзер рәхәтләнеп үзләре теләгән китапларны укый алалар. Бу эштә балаларга беренче мөстәкыйль укып чыккан китаплары - әлифба булышты. Балалар укырга-язарга гына түгел, матур итеп сөйләргә, шигырьләр, җырлар, табышмаклар әйтергә, әдәпле булырга, дус яшәргә, ярдәмчел булырга өйрәнде.

Бәйрәмебез уңаеннан, ата-аналарга да рәхмәтебезне белдерәсебез килә. Балаларыгызның бу җиңүе үзегезнеке дә итеп каул итегез, хөрмәтле ата-аналар!