Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Творческий вечер Ильсияр Иксановой

Опубликовано: 06.03.2014

Көннәр язга авышкан гүзәл бер мәлдә гимназия бездә матур бер очрашу кичәсе узды. Әлеге очрашуга күренекле шагыйрә, "Түгәрәк уен" журналының баш мөхәррире Илсөяр Иксанова, журналист Гөлсинә Хәмидуллина, әдәбият галимнәре Минһаҗева Ләйлә Ихсановна, Җамалиева Луиза Фирдүсовна, кадерле кунагыбыз - Төркия университеты укытучысы, аспирант Четин Йолдыз килгән иде. Кичә "Һәр кешедә бер матурлык яши " дип аталып, Илсөяр Иксанова иҗатына багышланды. Гимназиябез укучылары, практика узучы апалары белән бергәләп, матур итеп аның шигырьләрен сөйләделәр, кызыклы , гамьле әңгәмәдә катнаштылар. Шигырь бәйрәме җыр - моң белән үрелеп барды. "Ничә көн Казанда яшәп, чын татар рухын мин монда тойдым",- диде Четин әфәнде.

Кеше булса, эшләр эше булсын,
    Тормышының булсын мең яме.
    Изге хисе булсын күңелендә,
    Ә җанында һәрчак ил гаме.(И.Иксанова)