Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Олимпия уеннарын күзәтеп торабыз!

Опубликовано: 10.02.2014

7 февраль бөтен дөнья өчен иң зур спорт бәйрәме ачылу тантанасы белән истә калгандыр, мөгаен! Без чын күңелдән спортчыларыбызга корычтай сәламәтлек, уңышлар, зур җинүләр һәм казаныш теләп калабыз!

Ә бүген без Олимпиадада  катнашучы спортчыларыбыз өчен кайгырып, горурланып, аларга үзебезнең таянычыбызны сәламлап, уеннар барышын игътибар белән күзәтеп торабыз. Россия медальләр янчыгында инде 4 медаль бар. Шуларның бронза медален Ольга Граф (Тимераякта тизлеккә ярышу), ике көмеш медален Ольга Вилухина (Биатлон) һәм Альберт Демченко (Чана спорты) һәм алтын медальне тимераякта фигуралы шуу төркеме (Екатерина Боброва, Татьяна Волосожар, Елена Ильиных, Никита Кацалапов, Федор Климов, Юлия Липницкая, Евгений Плющенко, Дмитрий Соловьей, Ксения Столбова, Максим Траньков) китерде. Олимпиада барышын карарга онытмыйк, барлык яңалыклар белән уртаклашып торыйк!