Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

5-11нче сыйныфлар өчен бал-маскарад

Опубликовано: 23.12.2013

23нче  декабрьдә урта һәм югары сыйныф укучылары өчен яңа ел кичәсе уздырылды. Кичәне уздыру 10а сыйныфы укучыларына (кл.җитәкчесе Фахрутдинова Ф.Р.) йөкләнгән иде. Алар тарафыннан төрле бәйгеләр оештырылды, шулай ук алдан бирелгән бирем - телетапшырудан өзек күрсәтергә, иң зур яңа ел уенчыгы ясарга  иде. Бәйгедә 8б сыйныфы укучылары җиңеп чыкты.Афәрин! Башка сыйныфлар да сынатмады, һәр сыйныф тарафыннан матур-матур номерлар һәм уенчыклар әзерләнгән иде. Яңа ел кичәсе күңелле дискотека белән тәмамланды.