Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Кырымның Россия составына кертелгән көне

Опубликовано: 18.03.2024

18 нче март көнне Кырымның Россия составына кертелгән көне бәйрәм ителә. Нәкъ шул көнне 2014 елда Кырым рәсми рәвештә Россия Федерациясе составына керде. Берләшү, дөресрәге - кире кайту, бу территорияләрне Россия составына кертү 2014 елның 18 мартында Кремльдә Россия һәм Кырым Республикасы башлыклары тарафыннан имзаланган дәүләтара килешү белән теркәлгән.
Бүген "мөһим әйберләр турында сөйләшүләр" дәресендә сыйныф җитәкчеләре "Кырым һәм Севастополь: 10 ел туган диңгез култыгында"темасына сөйләштеләр. Дәресләрнең максаты-Кырым ярымутравына кагылышлы Россия тарихының төп этаплары белән танышу, патриотизм һәм гражданлык тәрбияләү.