Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Халыкара хатын-кызлар көненә багышланган бәйрәм концерты

Опубликовано: 13.03.2024

13  нчы март көнне безнең гимназиябездә узган 8 март-Халыкара хатын-кызлар көненә багышланган бәйрәм концерты булып узды. Мәктәп укучылары әзерләгән вокал номерлары һәм бию композицияләре барлык катнашучыларга бик күп уңай эмоцияләр бүләк иттеләр.
Бәйрәм чарасын ачу өчен беренче сүз гимназиябезнең директоры Хуснутдинова Люция Хадиевнага  бирелде. Ул залда җыелган барлык хатын-кызларны җылы теләкләр белән котлады. Бәйрәм номерлары безнең әниләргә, әбиләргә, кызларга, педагогларга, барлык мәктәп хезмәткәрләренә багышланды. Бу көнне барлык балалар да хатын-кызларга шатлык, рәхмәт һәм игелек бүләк итәргә тырыштылар. Тантаналы шартларда иң кадерле әниләр һәм әбиләр өчен җырлар, шигырьләр яңгырады.