Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Волейбол турниры

Опубликовано: 18.02.2024

17 нче февраль көнне гимназиябездә хәрби-патриотик тәрбия айлыгы кысаларында әтиләр белән укучы егетлэребез арасында волейбол турниры булып узды. Турнирны ачу тантанасында гимназия директоры Люция Гапхадиевна ир-егетләребезне якынлашып килүче Ватанны саклаучылар көне белән котлады, аларга яхшы уеннар теләде. Турнирда әтиләр, укучыларыбыз соклангыч, бик матур уен курсәттеләр. Турнир укучыларыбызның музыкаль котлаулары белән  урелеп барды. Гимназиябез чакыруына кушылган әтиләребезгә олы рәхмәтебезне җиткерәбез. Чараны оештыруда катнашкан физкультура укытучылары Ильфат Талгать улына, Камил Масхут улына, сыйныф җитәкчеләренә, гимназия җитәкчелегенә зур рәхмәт. Чараны оештыруда  гимназия укучылар оешмасының актив эшчәнлектә булуы һәрбер кешедә соклану уятты.