Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

12 декабрь - Россия Федерациясе Конституциясе көне

Опубликовано: 12.12.2023

12 декабрь - Россия Федерациясе Конституциясе көне. Россия Федерациясе Конституциясе 1993 елның 12 декабрендә бөтен халык тавыш бирүе белән кабул ителде. Конституция - Россиянең төп норматив хокукый акты, законнар базасы. Быел гамәлдәге Россия Конституциясе кабул ителүгә 30 ел тулды.
Әлеге көн уңаеннан гимназиябездә балалар иҗтимагый берләшмәләре белән тәрбия һәм хезмәттәшлек буенча директор киңәшчесе Набиуллина Алсу Маратовна 11 нче сыйныфлар өчен “Конституция турында нәрсә беләбез “ дип аталган интелектуаль уен үткәрде. "Конституция турында без нәрсә беләбез" уены укучыларга илнең төп законын белүнең әһәмиятенә ышанырга мөмкинлек бирде. Конституция кеше хокукларын декларацияләп кенә калмый, ә беренче чиратта аларны үтәүне тәэмин итә.