Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

"Татар егете - 2013"

Опубликовано: 25.10.2013

Бүген Совет районының 175нче мәктәбендә "Татар егете - 2013" шәһәр бәйгесенең спорт туры узды. Казан шәһәре районнарының җиде егете төрле өлкәдә көч сынашты: мылтыктан ату, идәннән куллар белән этелү, боҗрага туп керү һәм татар халкының иң яраткан спорт төре - көрәш. Үзеңнең көчеңне, егәрлегеңне, җитезлегеңне, төз атуыңны күрсәтергә иде әлеге турда. Кемдер көч ягыннан, кемдер җитезлек ягыннан, ә кемдер төз ату ягыннан өстен булып чыкты.
       Вахитов районын яклап катнашучы егетебез Мөһәмәдиев Руслан барлык спорт төрен уңышлы башкарып чыкты һәм әлеге турда беренчелекне яулады. Афәрин, Руслан, булдырдың, киләсе турларда да сынатма, без сиңа ышанабыз!
        Әлегә нәтиҗә түбәндәгечә:
1нче урында Вахитов һәм Идел буе районнары,
2нче урында Совет районы,
3нче урында Киров һәм Авиатөзелеш районнары,
4нче урында Яңа Савин районы,
5нче урында Мәскәү районы.