Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

21нче февраль — туган телләр көне

Опубликовано: 21.02.2023

21 февраль - Халыкара туган телләр көне. Ул үз тарихын 2000 нче  елдан башлап җибәрә, тел һәм мәдәни төрлелеккә һәм күп теллелеккә ярдәм итү максатыннан ЮНЕСКО тарафыннан кабул ителә.

Туган тел безнең һәрберебез өчен бик кадерле. Туган телдә без беренче сүзебезне әйтәбез, фикерләребезне җиткерәбез. Телнең нечкәлеген белү өчен, аны һәркөн куллану кирәк. Аның аша үзеңне, тарихыңны, мәдәниятеңне хөрмәт итәргә өйрәнәсең.

21нче февраль көнне гимназиядә туган телләр хөрмәтенә бәйрәм концерты оештырылды.