Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Квест “Әйдә, йөгердек!”

Опубликовано: 18.10.2022

3а сыйныфы укучылары 18 нче октябрьдә  драматург Кәрим Тинчуринның  тууына 135 ел тулу уңаеннан оештырылган “Әйдә, йөгердек!” квестында   катнаштылар .

Квест театрда ике команда арасында ярыш рәвешендә үткәрелде. Алып баручы балаларны ике командага бүлеп, ике маршрут буенча озатты. Квестта катнашучы балалар театрның төрле урыннарыннан конвертлар эзләде. Шулай ук уен барышында балалар төрле сынаулар аша (бию, уен, грим салу) узды. Конвертлар җыелып беткәч, алып баручы янына килеп, кроссворд тутырдылар һәм анда Кәрим Тинчурин дигән исем килеп чыкты. Кроссвордны беренче тутырып бетергән команда җиңүче булып танылды. Ахырда җиңүче командага истәлекле бүләкләр тапшырылды. Кроссворд үзе, катнашучы артистларның автографлары белән, укучыларга бүләккә бирелде.