Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Габдулла Тукай музеенда

Опубликовано: 26.01.2021

26 нчы гыйнварда 6б һәм 8 нче сыйныф укучылары Габдулла Тукай музеенда бөек шагыйрьнең дусты, замандашы, татар әдәбяты классигы – прозаик, драматург, публицист, әдәбият тәнкыйтьчесе, җәмәгать эшлеклесе Фатих Әмирханның тууына 135 елга багышланган чарада катнаштылар. Укучыларга Ф.Әмирханның 1909 нчы елда язылган “Фәтхулла хәзрәт” фантастик повесте тәкъдим ителде. Әсәр язылуга 100 елдан артык булуга карамастан, анда бүгенге тормышта чынга ашкан вакыйгалар сурәтләнә.

Укучылар Габдулла Тукай музее белән дә танышып чыкты. Заманча җиһазландырылган заллар аларның игътибарын җәлеп итте.Экскурсиядән бик күп мәгълүмат һәм зур тәэсир алып кайттылар.