Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Һөнәри юнәлеш бирү, һөнәр сайлау проблемасы

Опубликовано: 16.09.2020

Бүгенге көндә әйләнә-тирә дөнья бертуктаусыз һәм динамик рәвештә үзгәрә. һөнәрләр дөньясы  барлык икътисади, социаль һәм хәтта сәяси үзгәрешләрне чагылдыра, шуңа күрә  шәхескә карата да таләпләр даими үзгәреп тора. Бу, үз чиратында, һөнәри юнәлеш бирү проблемаларын тагын да кискенләштерә. Идеаль хәлдә яшүсмер актив, эшчән булырга, хезмәт базарындагы вәзгыятькә тиз җайлаша белергә, һөнәрләрнең күптөрлелегенә уңышлы ориентлашырга һәм аның шәхси сыйфатларының сайлаган белгечлеккә ни дәрәҗәдә туры килүен билгели белергә тиеш. Бүген кооператив институты вәкилләре 9 һәм 11 сыйныфларда лекцияләр үткәрделәр.