Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Туган көнең белән, “Татарстан Варислары” берлеге!

Опубликовано: 15.09.2020

15 сентябрьдә Татарстан Варислары берлегенә 30 ел тулды. Ул республиканың иң массакүләм балалар оешмасы булып тора. "Татарстан варислары" пионерия хәрәкәтенең структурасын саклаган. Оешманың үз тамгасы, Татарстан әләменең өч төсеннән торган галстуклар. "Татарстан варислары" берлегенең максаты -  балаларда рухи кыйммәтләр, туган якка, Ватанга мәхәббәт тәрбияләү, балаларда әйләнә-тирә мохиткә карата шәфкатьлелек уяту, ялларны бергәләп, күңелле итеп оештыру. Безнең гимназиянең күпчелек укучылары "Татарстан Варислары” берлеге әгъзасы булып торалар.