Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №27 с татарским языком обучения имени Хади Такташа» Вахитовского района г. Казани

Адрес: г. Казань, ул. Назарбаева 48
Телефон: +7(843)-277-23-28
E-Mail: schg027@mail.ru S27.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 27 с татарским языком обучения"
Руководитель: Хуснутдинова Люция Гапхадиевна
Год основания учреждения: 1934
У нас учатся: 757 учащихся из них 0 иностранный гражданин

Новости гимназии №27

Тату сыйныф серләре

Опубликовано: 27.12.2019

Казанда «Тату сыйныф серләре» республика конкурсының зона этабы узды. Тату сыйныф нинди булырга тиеш? Гаилә һәм мәктәп ничек хезмәттәшлек итәргә тиеш? Бу темага үз проектларын Казан мәктәпләре тәкъдим итте. Тугыз мәктәп командасы «Казанның иң тату сыйныфы» исеме өчен көрәште, шулай ук конкурс финалында шәһәр данын яклау хокукы бирелде. Күргәзмә өчен «визиткалар» әзерләү, иҗади эшләр, сыйныф тормышы турында портфолио, гаилә һәм мәктәпнең үзара хезмәттәшлеге турында проектлар әзерләү ата-аналарны, балаларны һәм укытучыларны берләштерде. Барлык конкурс нәтиҗәләре буенча безнең командабыз 3 нче урынны алды. Котлыйбыз!